Biz Kimiz

Capital Bağımsız Denetim ve YMM. A.Ş.

Capital YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş.

 

Ekrem SAATCİ (Kurucu)

Yeminli Mali Müşavir - Bağımsız Denetçi

 

Kurucu Ortağımız Yeminli Mali Müşavir Ekrem SAATCİ 1976 Sinop-Gerze doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Sinop’da tamamladıktan sonra Lisans eğitimini 1997 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır.

Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de yaklaşık 4 yıl görev yaptıktan sonra, 2004 yılında Maliye Bakanlığı tarafından yapılan Vergi Denetmen Yardımcılığı sınavını kazanarak kamuda denetim elamanı olarak görev yapmaya başlamıştır.  2008 yılında yapılan yeterlilik sınavını kazanarak vergi denetmeni olarak atanmış ve İstanbul’da görev yapmaya başlamış, 2011 yılında vergi müfettişliği kadrosuna atanmıştır.

2008 ile 2015 yılları arasında vergi müfettişliği görevini yürüten Ekrem SAATCİ, hemen hemen bütün sektörlerde faaliyet gösteren firmalar nezdinde vergi incelemelerinde bulunmuş, bu sektörleri ve vergisel sorunlarını yakından tanıma imkanı bulmuştur.   2010 yılında yılında Büyükçekmece Vergi Dairesi Müdürü olarak da Gelir İdaresi Başkanlığı’nda görev yapan Yeminli Mali Müşavirimiz 2011 yılında Vergi Müfettişliği görevine geri dönmüştür. Vergi Müfettişi olarak görev yaptığı dönemde mesleğe yeni başlayan vergi müfettiş yardımcılarının eğitiminde de eğitmen olarak  görev almıştır.

15.10.2015 tarihinde Vergi Müfettişliği görevinden istifa eden Ekrem SAATCİ 20.10.2015 tarihinde Yeminli Mali Müşavir olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Vergi müfettişliği ve vergi dairesi müdürlüğü görevinde iken edindiği bilgi ve tecrübeleri kullanarak müşterilerine kurumsal bir yapı altında en doğru ve en kaliteli hizmeti sunmayı amaç edinen Yeminli Mali Müşavirliğimiz, Capital Denetim ve Capital YMM adı ile denetimde bir marka olma yolunda adım atmıştır.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan Bağımsız Denetçi sınavlarını kazanarak kurul tarafından “Bağımsız Denetçi” olarak yetkilendirilen Yeminli Mali Müşavirimiz aynı zamanda Kamu Gözetim Kurumu tarafından da “Bağımsız Denetçi” olarak da yetkilendirilmiştir.

 

 

Fuat GÜNAY (Partner)                                                                                                                               

Yeminli Mali Müşavir - Bağımsız Denetçi     

                      

GÜNAY, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini başarı ile bitirdi. 2001 yılına kadar serbest muhasebeci mali müşavir olarak çalıştı. 2001 yılında Yeminli Mali Müşavirlik unvanını aldı. Günay, daha sonra Açık Öğretim Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık lisans bölümünü de başarılı bir şekilde tamamlayarak mesleki donanımını geliştirdi. İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası mensubu olan Günay’ın çeşitli bildirileri ve makaleleri mevcut olup mesleki faaliyetine Capital Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş’de devam etmektedir. Evli ve iki akademisyen babasıdır.

 

Dr. Adnan DEDE (Partner)           

SMMM – Baş Denetçi                                             

 

Dr. Adnan DEDE 1967  Giresun doğumludur. 1987-1988  Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi ve 1989-1993 Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezundur. Askerliğini 1993-1995 yılları arasında Yedek Subay olarak yapmıştır. Bağımsız Denetim Konusunda Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2017-2018 Atatürk Üniversitesi Hukuk-Adalet ve 2014-2019 İşletme (Muhasebe Bilgi Sistemleri Konusunda Doktora Tezi ile) Doktorasını tamamlamıştır. Çeşitli basın yayın ve televizyon programlarında; makale, bildiri ve sunumlar yapmış olup, 2014-2020 yıllarında İstanbul Bilgi Üniversitesinde Muhasebe dersleri vermiştir. 1995 yılında İstanbul / Sirkeci’de başlamış olduğu muhasebe meslek hayatına halen  Mali müşavir ve Capital Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.'se Baş denetçi  olarak devam etmekte olup,  evli ve dört çocuk babasıdır.