Biz Kimiz

Capital Bağımsız Denetim ve YMM. A.Ş.

Capital YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş.

 

Ekrem SAATCİ (Kurucu)

Yeminli Mali Müşavir - Bağımsız Denetçi

 

Kurucu Ortağımız Yeminli Mali Müşavir Ekrem SAATCİ 1976 Sinop-Gerze doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Sinop’da tamamladıktan sonra Lisans eğitimini 1997 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır.

Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de yaklaşık 4 yıl görev yaptıktan sonra, 2004 yılında Maliye Bakanlığı tarafından yapılan Vergi Denetmen Yardımcılığı sınavını kazanarak kamuda denetim elamanı olarak görev yapmaya başlamıştır.  2008 yılında yapılan yeterlilik sınavını kazanarak vergi denetmeni olarak atanmış ve İstanbul’da görev yapmaya başlamış, 2011 yılında vergi müfettişliği kadrosuna atanmıştır.

2008 ile 2015 yılları arasında vergi müfettişliği görevini yürüten Ekrem SAATCİ, hemen hemen bütün sektörlerde faaliyet gösteren firmalar nezdinde vergi incelemelerinde bulunmuş, bu sektörleri ve vergisel sorunlarını yakından tanıma imkanı bulmuştur.   2010 yılında yılında Büyükçekmece Vergi Dairesi Müdürü olarak da Gelir İdaresi Başkanlığı’nda görev yapan Yeminli Mali Müşavirimiz 2011 yılında Vergi Müfettişliği görevine geri dönmüştür. Vergi Müfettişi olarak görev yaptığı dönemde mesleğe yeni başlayan vergi müfettiş yardımcılarının eğitiminde de eğitmen olarak  görev almıştır.

15.10.2015 tarihinde Vergi Müfettişliği görevinden istifa eden Ekrem SAATCİ 20.10.2015 tarihinde Yeminli Mali Müşavir olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Vergi müfettişliği ve vergi dairesi müdürlüğü görevinde iken edindiği bilgi ve tecrübeleri kullanarak müşterilerine kurumsal bir yapı altında en doğru ve en kaliteli hizmeti sunmayı amaç edinen Yeminli Mali Müşavirliğimiz, Capital Denetim ve Capital YMM adı ile denetimde bir marka olma yolunda adım atmıştır.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan Bağımsız Denetçi sınavlarını kazanarak kurul tarafından “Bağımsız Denetçi” olarak yetkilendirilen Yeminli Mali Müşavirimiz aynı zamanda Kamu Gözetim Kurumu tarafından da “Bağımsız Denetçi” olarak da yetkilendirilmiştir.

 

 

Fuat GÜNAY (Ortak)                                                                                                                               

Yeminli Mali Müşavir - Bağımsız Denetçi     

                      

GÜNAY, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini başarı ile bitirdi. 2001 yılına kadar serbest muhasebeci mali müşavir olarak çalıştı. 2001 yılında Yeminli Mali Müşavirlik unvanını aldı. Günay, daha sonra Açık Öğretim Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık lisans bölümünü de başarılı bir şekilde tamamlayarak mesleki donanımını geliştirdi. İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası mensubu olan Günay’ın çeşitli bildirileri ve makaleleri mevcut olup mesleki faaliyetine Capital Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş’de devam etmektedir. Evli ve iki akademisyen babasıdır.

 

 

Özgür YAYLALI (Ortak)

Yeminli Mali Müşavir - Bağımsız Denetçi

 Yeminli Mali Müşavir Özgür YAYLALI 1975 Konya-Kulu doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladıktan lise eğitimini Ankara İncirli Lisesinde tamamlamıştır.Lisans Eğitimini 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olarak bitirmiştir.Bir dönem İdari kurum sınavları girerek Bağkur Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazanmıştır.Ancak mülakat sınavında elenince kariyerini Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak devam etmeye karar vermiştir.

2004 yılında Türmob sınavlarını başarıyla vererek Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olmaya hak kazanmıştır.2004-2019 yılları arasında kendi ofisinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmıştır.

2019 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türmob’un düzenlemiş olduğu Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarını başarıyla vererek Yeminli Mali Müşavir olmaya hak kazanmıştır

Kamu Gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından verilen eğitimleri başarıyla tamamlayarak Kurum tarafından “Bağımsız Denetçi” olarak yetkilendirilen Yeminli Mali Müşavirimiz aynı zamanda Kamu Gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından da “Kayik Dahil Sorumlu Bağımsız Denetçi” olarak da yetkilendirilmiştir.

Yeminli Mali Müşavirimiz evli olup 3 çocuk babasıdır.Kendisi İngilizce ve Almanca bilmektedir.